KUCHNIA

Karmimy nasze pociechy

Przedszkole posiada własną kuchnię, która oferuje dzieciom urozmaicone, smaczne i bogate w warzywa i owoce posiłki (śniadanie, przekąska owocowa, obiad, podwieczorek). Produkty żywnościowe dostarczane do naszej kuchni są zawsze świeże, ze znanych źródeł i od sprawdzonych dostawców. Kuchnia wyposażona jest w nowoczesne urządzenia.

- Posiłki spożywane przez nasze dzieci gotowane są codziennie. Nie używamy potraw mrożonych, gotowych do spożycia.
- Do przygotowywania posiłków wykorzystujemy czystą i bezpieczną wodę dzięki zastosowaniu filtrów z odwróconą osmozą firmy Hydropure
- Każdego dnia jemy owoce i warzywa – nasze polskie sezonowe i te z ciepłych krajów w zależności od pory roku.
- Nie używamy wzmacniaczy smaku i zapachu: typu kostki rosołowe, Vegeta, Jarzynka. W celu podniesienia walorów smakowych potraw i również ograniczając do minimum spożycie soli stosujemy naturalne przypraw takie jak majeranek, czosnek, bazylia, cząber, tymianek, papryka, i tym podobne zioła.
- Jadłospisy staramy się komponować tak, aby uwzględnić produkty ze wszystkich podstawowych grup produktów, a więc obejmujących produkty zbożowe, warzywa i owoce, mleko i produkty mleczne, mięso drób, ryby, wędliny, jaja, nasiona roślin strączkowych takich jak fasola, soczewica, groch